Jedna z pierwszych glinek kosmetycznych, która zawojowała naszą pielęgnacją, to właśnie rhassoul. Czy wiesz, jakie ma właściwości i jak można ją zastosować? Oto trzy najlepsze sposoby na glinkę rhassoul. Spróbuj i daj się oczarować.

Kochamy glinki. Są naturalne, doskonale oczyszczają, a do tego pielęgnują skórę, dostarczając jej cennych minerałów. To jednak nie wszystkie ich zalety. Mało kto wie, że glinka świetnie sprawdza się nie tylko na twarzy, ale również w pielęgnacji włosów. A jedną z popularniejszych jest glinka rhassoul.

Po raz pierwszy odkryto ją w górach Atlas i do dziś jest to jedyne miejsce, w którym wydobywa się glinkę rhassoul. Bardzo prawdopodobne, że stąd też wynika jej wysoka cena – jest wydobywana ręcznie, płukana i suszona na słońcu.

Rhassoul, czyli oczyszczanie

Marokańczycy kochają glinkę rhassoul za jej wszechstronne zastosowanie. Wiedzą jednak doskonale, że przede wszystkim jest to naturalna substancja oczyszczająca. To właśnie od tego wzięła się jej nazwa, bo „rhassoul” pochodzi od arabskiego słowa oznaczającego… „pranie”. Dziś wykorzystujemy ją zdecydowanie częściej w kosmetyce, ale to nawiązanie jest nadal aktualne – w końcu zaprowadzamy dzięki niej porządek np. na swojej skórze.

Jak działa glinka rhassoul?

Sproszkowana glinka rhassoul to naturalny, ekologiczny składnik wielu kosmetyków. Znajdziemy ją m.in. w maskach i peelingach, ale możemy też wykorzystać ją samodzielnie i stworzyć właśnie receptury upiększające.

Warto ją stosować zarówno na skórę, jak i włosy, ponieważ:

  • dogłębnie oczyszcza i detoksykuje,
  • normalizuje wydzielanie sebum,
  • ma delikatne działanie złuszczające,
  • odżywia i dostarcza cenne minerały,
  • uśmierza ból i łagodzi podrażnienia,
  • rewitalizuje, wygładza, uelastycznia.

Zastosowanie: 3 sposoby na glinkę

Jeśli zastanawiasz się, co takiego glinka rhassoul jest w stanie wnieść do codziennej pielęgnacji, koniecznie musisz poznać jej zastosowania.

Najprościej wykorzystać kosmetyki z glinką rhassoul, ekologiczne, naturalne i wegańskie. Wówczas o to, jak je stosować, nie musimy się martwić – sposób użycia opisany jest na opakowaniu. Gorzej, gdy zdecydujemy się na zastosowanie czystej glinki rhassoul. Wtedy musimy wykorzystać nasze umiejętności i stworzyć domowe mieszanki kosmetyczne. Oto trzy najprostsze przepisy i podpowiedzi, jak zastosować glinkę rhassoul.

1. Maseczka do twarzy

Wymieszaj glinkę rhassoul z wodą, mlekiem lub jogurtem (nabiał pomoże w walce z podrażnieniami) i nałóż mieszankę na twarz na 15 minut.

2. Peeling do ciała

Połącz glinkę z cukrem lub solą morską (drobiny złuszczające) oraz wodą. Nałóż na ciało lub skórę głowy i masuj przez mniej więcej kwadrans.

3. Szampon do włosów

Weź zwykły szampon do włosów i dodaj do niego glinkę rhassoul. Powstałą mieszankę oczyszczającą nałóż na skórę głowy, wmasuj i dokładnie spłucz.