Ochrona przeciwsłoneczna powinna być dla nas priorytetem w codziennej pielęgnacji. Kremów z filtrem należy używać codziennie – niezależnie od pory roku. Niemniej jednak robi się coraz cieplej, a krem SPF to konieczność szczególnie wiosną i latem. To własnie krem z SPF ochroni nas przed przedwczesnym starzeniem się skóry. Nasuwa nam się pytanie: jaki krem SPF wybrać? W tym artykule dowiecie się, jaki krem SPF będzie najlepszy dla Waszej skóry.

SPF 15, SPF 30 czy SPF 50?

Najważniejsze, jest to by krem chronił nas zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Zdecydowanie najlepszy będzie krem z filtrem 50, który chroni nas aż w 98%. Zapewnia on najlepszą ochronę. Jak najbardziej jest on dobry do stosowania na co dzień. Stwierdzenie, że tak duży filtr jest potrzebny jedynie w trakcie plażowania jest mitem.

Jak nakładać krem z SPF?

Przede wszystkim: regularnie. Krem z filtrem powinnyśmy nałożyć na około 20-30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Bardzo ważna jest ilość kremu – używajmy takiej ilości, jaką producent zaleca na opakowaniu. W trakcie długiego przebywania na zewnątrz (np.: właśnie na plaży) krem z SPF należy nakładać ponownie nawet co dwie godziny. Jeśli natomiast kąpiemy się, to każdorazowo po wyjściu z wody powinnyśmy ponownie nałożyć krem z filtrem.

Filtr mineralny, czy filtr chemiczny?

Oba rodzaje filtrów są całkowicie bezpieczne i skutecznie nas chronią. Niemniej jednak różnią się ona składem i konsystencją. Wybierzcie taki, jaki będzie bardziej odpowiedni dla Was.

  • Filtry mineralne (fizyczne) – mają gęstszą konsystencję, jest bardzo małe ryzyko podrażnienia czy alergii, mogą być stosowane także u dzieci i niemowlaków,
  • Filtry chemiczne – mają lżejszą konsystencję i są nieco łatwiejsze w użyciu, mogą podrażnić (szczególnie skórę wrażliwą), dłużej utrzymują się na skórze

Do wyboru mamy również filtry chemiczno-mineralne, które łączą w sobie działanie obu rodzajów filtrów.

Najlepsze kremy z SPF 50 

Przedstawiamy teraz najlepsze kremy z SPF według opinii internautek i ekspertów. Różnią się ceną, pojemnością i składem, jednak wszystkie zapewnią dobrą przeciwsłoneczną ochronę. Warto dodać, że wszystkie wymienione kremy sprawdzą się pod makijaż.

  • Holika Holika – Aloe Waterproof Sun Gel SPF50+
  • Bioderma Photoderm Nude Touch Podkład mineralny odcień naturalny SPF50+
  • Clochee SPF50 Matte Cream Krem matujący z SPF50
  • MURAD City Skin Age Defense SPF50
  • Pharmaceris S Hydrolipidowy krem ochronny do twarzy dla dorosłych i dzieci SPF 50+
  • Shiseido Sun Care Urban Environment UV Protection Cream Plus
  • Vichy Capital Soleil Sun Cream SPF50