Kiedy idziesz ulicą, spoglądają na ciebie piękne, młode i zadbane twarze celebrytek. Naprawdę myślisz, że tak samo wyglądają w rzeczywistości? Jeżeli tak, to poznaj mały sekret: gdyby nie obróbka zdjęć, operacje plastyczne i horrendalnie drogie zabiegi kosmetyczne to nikt nie chciałby nawet na nie spojrzeć. Zatem czy modelowanie twarzy jest koniecznością czy fanaberią?

To podnieść, a tam wygładzić

Na początek musisz wiedzieć, że modelowanie twarzy nie jest tak inwazyjne, jak operacje plastyczne. Wykonuje się je z zastosowaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego, czyli substancji naturalnie występującej w naszym organizmie. Modelowanie twarzy trwa około 30 minut; po zabiegu można powrócić do normalnego funkcjonowania. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym wykonywane jest przez lekarzy i nie wiąże się z podrażnieniami i opuchnięciami. Efekty utrzymują się nawet do 10 miesięcy.

Modelowanie ust

To jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Modelowanie preparatem z kwasem hialuronowym poprawia wygląd warg, uwydatnia je i powiększa; pozwala także na korektę asymetrii. Obszar wokół ust jest znieczulany, a po 20 minutach poddawany iniekcjom. Po zakończeniu zabiegu lekarz masuje usta, żeby równomiernie rozprowadzić preparat. Usta przez około dwa dni mogą być opuchnięte i lekko bolesne. Zaleca się, aby przez ten czas unikać wysiłku oraz korzystania z sauny i solarium. Efekty w postaci piękniejszych ust będą widoczne przez około pół roku.

Modelowanie nosa

Polega na wyrównaniu linii nosa, zmniejszeniu jego czubka lub wypełnieniu ubytków. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym jest prostą i mniej inwazyjna metodą w porównaniu do operacji plastycznych. Pacjentce podaje się miejscowe znieczulenie, które łagodzi dyskomfort. Lekarz ostrzykuje nos w wyznaczonych miejscach tak, żeby uzyskać pożądany efekt.

Modelowanie policzków

To dobre rozwiązanie dla tych pań, których owal twarzy z wiekiem zmienił się. Modelowanie policzków i kształtu buzi inaczej nazywane jest wolumetrią. Dzięki niej można szybko odzyskać młodzieńczy wygląd, poprawić napięcie skóry i wygładzić zmarszczki. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a polega na ostrzykiwaniu policzków, okolic żuchwy i podbródka.